66 Joey O'Brien PES 2008
| Name | Joey O'Brien |
|---|---|
| Full Name | Joey O'Brien |
| ID | 9441 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Bolton Wanderers |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
67
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
73
Acceleration
83
Response
71
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
73
Header
77
Jump
73
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
| Name | Joey O'Brien |
|---|---|
| Full Name | Joey O'Brien |
| ID | 9441 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Bolton Wanderers |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
