71 Johansen PES 2008
| Name | Johansen |
|---|---|
| ID | 4905 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
58
Defence
74
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
79
Shot Power
72
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
70
Swerve
68
Header
75
Jump
80
Technique
82
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- One-Touch Pass
| Name | Johansen |
|---|---|
| ID | 4905 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
