59 John PES 2009
| Name | John |
|---|---|
| Full Name | Joshua John |
| ID | 36958 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
43
Defence
67
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
78
Acceleration
68
Response
80
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
73
Shot Power
70
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
64
Swerve
65
Header
74
Jump
75
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | John |
|---|---|
| Full Name | Joshua John |
| ID | 36958 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
