79 John PES 2009
| Name | John |
|---|---|
| ID | 7960 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
40
Defence
83
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
81
Acceleration
80
Response
75
Agility
82
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
85
Shot Power
78
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
70
Swerve
76
Header
82
Jump
83
Technique
87
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Post Player
- Shooting from Distance
| Name | John |
|---|---|
| ID | 7960 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | N.E.C. Nijmegen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
