67 Jonathas PES 2010
| Name | Jonathas |
|---|---|
| ID | 40873 |
| Nationality | Brazil |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 49 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
31
Defence
82
Body Balance
72
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
76
Shot Power
72
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
60
Swerve
72
Header
76
Jump
76
Technique
83
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Jonathas |
|---|---|
| ID | 40873 |
| Nationality | Brazil |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 49 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
