82 Jormac (Jovetić) PES 2010
| Name | Jormac |
|---|---|
| Real Name | Jovetić |
| Full Name | Stevan Jovetić |
| ID | 103587 |
| Real ID | 38051 |
| Nationality | Montenegro |
| Club | Free Agent |
| National Team | Montenegro |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
43
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
83
Acceleration
79
Response
85
Agility
87
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
81
Shot Power
79
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
82
Swerve
72
Header
79
Jump
85
Technique
82
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- S21 Super Sub
- Dribbling
| Name | Jormac |
|---|---|
| Real Name | Jovetić |
| Full Name | Stevan Jovetić |
| ID | 103587 |
| Real ID | 38051 |
| Nationality | Montenegro |
| Club | Free Agent |
| National Team | Montenegro |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
