76 Jorquera PES 2008
| Name | Jorquera |
|---|---|
| ID | 5493 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
77
Defence
86
Body Balance
73
Stamina
61
Top Speed
78
Acceleration
84
Response
76
Agility
49
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
57
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
80
Shot Power
42
Shot Technique
46
Free Kick Accuracy
42
Swerve
51
Header
80
Jump
50
Technique
65
Aggression
71
Mentality
74
GK Skills
64
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- 1-on-1 Stopper
| Name | Jorquera |
|---|---|
| ID | 5493 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
