64 Juan Dominguez PES 2010
| Name | Juan Dominguez |
|---|---|
| Full Name | Juan Domínguez Lamas |
| ID | 41022 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
60
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
71
Top Speed
70
Acceleration
72
Response
71
Agility
74
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
73
Shot Power
63
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
71
Header
73
Jump
75
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Juan Dominguez |
|---|---|
| Full Name | Juan Domínguez Lamas |
| ID | 41022 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
