55 Juanmi PES 2010
| Name | Juanmi |
|---|---|
| Full Name | Juanmi |
| ID | 41100 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 49 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
32
Defence
63
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
79
Acceleration
71
Response
79
Agility
75
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
68
Shot Power
63
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
65
Header
72
Jump
75
Technique
75
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Juanmi |
|---|---|
| Full Name | Juanmi |
| ID | 41100 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 49 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
