71 Juca PES 2010
| Name | Juca |
|---|---|
| ID | 40182 |
| Nationality | Brazil |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
60
Defence
73
Body Balance
81
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
79
Shot Power
70
Shot Technique
87
Free Kick Accuracy
75
Swerve
66
Header
72
Jump
81
Technique
72
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Juca |
|---|---|
| ID | 40182 |
| Nationality | Brazil |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
