73 Julian Gray PES 2009
| Name | Julian Gray |
|---|---|
| ID | 9035 |
| Nationality | England |
| Club | West London White |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
59
Defence
74
Body Balance
79
Stamina
85
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
82
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
79
Shot Power
66
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
80
Swerve
68
Header
77
Jump
76
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Julian Gray |
|---|---|
| ID | 9035 |
| Nationality | England |
| Club | West London White |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
