64 K. Lualua PES 2009
| Name | K. Lualua |
|---|---|
| ID | 36767 |
| Nationality | Dr Congo |
| Club | Tyneside |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 38 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
35
Defence
67
Body Balance
69
Stamina
85
Top Speed
80
Acceleration
69
Response
84
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
73
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
61
Swerve
68
Header
85
Jump
74
Technique
71
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
55
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | K. Lualua |
|---|---|
| ID | 36767 |
| Nationality | Dr Congo |
| Club | Tyneside |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 38 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
