74 K. P. Boateng PES 2010
| Name | K. P. Boateng |
|---|---|
| Full Name | Kevin-Prince Boateng |
| ID | 32354 |
| Nationality | Germany |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
56
Defence
80
Body Balance
83
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
76
Response
73
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
83
Shot Power
64
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
68
Swerve
71
Header
85
Jump
82
Technique
72
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | K. P. Boateng |
|---|---|
| Full Name | Kevin-Prince Boateng |
| ID | 32354 |
| Nationality | Germany |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
