61 K. Vink PES 2010
| Name | K. Vink |
|---|---|
| ID | 40071 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 202cm |
| Weight | 94kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
33
Defence
87
Body Balance
68
Stamina
68
Top Speed
65
Acceleration
69
Response
60
Agility
62
Dribble Accuracy
58
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
72
Shot Power
64
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
82
Header
73
Jump
65
Technique
80
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition
Skills
- S21 Super Sub
- Centre
| Name | K. Vink |
|---|---|
| ID | 40071 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 202cm |
| Weight | 94kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
