73 K. Walker PES 2010
| Name | K. Walker |
|---|---|
| Full Name | Kyle Walker |
| ID | 41119 |
| Nationality | England |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
67
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
75
Response
75
Agility
70
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
75
Shot Power
57
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
77
Jump
71
Technique
75
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S13 Long Throw
| Name | K. Walker |
|---|---|
| Full Name | Kyle Walker |
| ID | 41119 |
| Nationality | England |
| Club | North East London |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
