78 Kaji PES 2008
| Name | Kaji |
|---|---|
| ID | 601 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
66
Defence
72
Body Balance
82
Stamina
90
Top Speed
78
Acceleration
76
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
68
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
64
Swerve
70
Header
74
Jump
73
Technique
71
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
- Covering
- Long Throw
| Name | Kaji |
|---|---|
| ID | 601 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
