81 Kalac PES 2010
| Name | Kalac |
|---|---|
| ID | 1857 |
| Nationality | Australia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 202cm |
| Weight | 95kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
86
Defence
93
Body Balance
57
Stamina
64
Top Speed
60
Acceleration
84
Response
63
Agility
50
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
83
Shot Power
45
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
47
Swerve
45
Header
66
Jump
50
Technique
57
Aggression
77
Mentality
85
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Kalac |
|---|---|
| ID | 1857 |
| Nationality | Australia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 202cm |
| Weight | 95kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players