73 Kamata PES 2010
| Name | Kamata |
|---|---|
| ID | 39481 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 165cm |
| Weight | 59kg |
| Shirt Number | 88 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
33
Defence
68
Body Balance
75
Stamina
84
Top Speed
88
Acceleration
66
Response
85
Agility
81
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
73
Shot Power
64
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
66
Jump
80
Technique
78
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Kamata |
|---|---|
| ID | 39481 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 165cm |
| Weight | 59kg |
| Shirt Number | 88 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
