67 Kana-Biyik PES 2009
| Name | Kana-Biyik |
|---|---|
| Full Name | Jean-Armel Kana-Biyik |
| ID | 38235 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
60
Defence
76
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
71
Response
75
Agility
68
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
57
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
54
Swerve
65
Header
77
Jump
69
Technique
68
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Kana-Biyik |
|---|---|
| Full Name | Jean-Armel Kana-Biyik |
| ID | 38235 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
