75 Karhul PES 2008
| Name | Karhul |
|---|---|
| ID | 102748 |
| Real ID | 37212 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
43
Defence
76
Body Balance
81
Stamina
79
Top Speed
80
Acceleration
72
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
82
Shot Power
71
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
64
Swerve
66
Header
73
Jump
76
Technique
75
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Karhul |
|---|---|
| ID | 102748 |
| Real ID | 37212 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 12 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
