63 Karl Nazrae PES 2008
| Name | Karl Nazrae |
|---|---|
| ID | 101124 |
| Real ID | 35588 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
66
Defence
74
Body Balance
74
Stamina
81
Top Speed
72
Acceleration
71
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
76
Shot Power
66
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
64
Swerve
72
Header
74
Jump
74
Technique
64
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Karl Nazrae |
|---|---|
| ID | 101124 |
| Real ID | 35588 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
