61 Karrin PES 2008
| Name | Karrin |
|---|---|
| ID | 98564 |
| Real ID | 33028 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
68
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
86
Top Speed
77
Acceleration
80
Response
82
Agility
68
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
82
Shot Power
64
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
63
Swerve
76
Header
80
Jump
73
Technique
60
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Karrin |
|---|---|
| ID | 98564 |
| Real ID | 33028 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
