86 Karsaal PES 2008
| Name | Karsaal |
|---|---|
| ID | 96782 |
| Real ID | 31246 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
43
Defence
80
Body Balance
86
Stamina
84
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
84
Agility
93
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
84
Shot Accuracy
81
Shot Power
80
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
80
Swerve
70
Header
76
Jump
86
Technique
90
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
| Name | Karsaal |
|---|---|
| ID | 96782 |
| Real ID | 31246 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
