79 Katanyfu (Karembeu) PES 2008
| Name | Katanyfu |
|---|---|
| Real Name | Karembeu |
| ID | 68548 |
| Real ID | 3012 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
75
Defence
84
Body Balance
83
Stamina
91
Top Speed
80
Acceleration
86
Response
82
Agility
74
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
81
Shot Power
70
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
80
Header
90
Jump
76
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
86
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Katanyfu |
|---|---|
| Real Name | Karembeu |
| ID | 68548 |
| Real ID | 3012 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 81kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
