59 Katongo PES 2009
| Name | Katongo |
|---|---|
| ID | 37402 |
| Nationality | Zambia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
48
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
77
Response
75
Agility
69
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
74
Shot Power
65
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
62
Swerve
66
Header
76
Jump
73
Technique
75
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Katongo |
|---|---|
| ID | 37402 |
| Nationality | Zambia |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 63kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players