76 Kavanagh PES 2008
| Name | Kavanagh |
|---|---|
| ID | 9614 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
68
Defence
85
Body Balance
74
Stamina
83
Top Speed
72
Acceleration
77
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
81
Shot Power
70
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
80
Swerve
73
Header
74
Jump
78
Technique
67
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
- Centre
- Long Throw
| Name | Kavanagh |
|---|---|
| ID | 9614 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Sunderland |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
