77 Kawashima PES 2009
| Name | Kawashima |
|---|---|
| Full Name | Eiji Kawashima |
| ID | 2489 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
35
Attack
77
Defence
78
Body Balance
63
Stamina
68
Top Speed
72
Acceleration
86
Response
73
Agility
62
Dribble Accuracy
60
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
50
Shot Accuracy
77
Shot Power
50
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
58
Swerve
60
Header
80
Jump
62
Technique
66
Aggression
70
Mentality
78
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Kawashima |
|---|---|
| Full Name | Eiji Kawashima |
| ID | 2489 |
| Nationality | Japan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Japan |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
