65 Keizer PES 2008
| Name | Keizer |
|---|---|
| ID | 36955 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
57
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
77
Acceleration
73
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
65
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
66
Swerve
68
Header
74
Jump
75
Technique
67
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Keizer |
|---|---|
| ID | 36955 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
