80 Keller PES 2008
| Name | Keller |
|---|---|
| ID | 1533 |
| Nationality | Usa |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 37 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
85
Defence
83
Body Balance
62
Stamina
53
Top Speed
68
Acceleration
92
Response
67
Agility
49
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
69
Shot Power
42
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
41
Swerve
47
Header
76
Jump
47
Technique
49
Aggression
82
Mentality
81
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- 1-on-1 Stopper
| Name | Keller |
|---|---|
| ID | 1533 |
| Nationality | Usa |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 37 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
