75 Keller PES 2009
| Name | Keller |
|---|---|
| ID | 4645 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
75
Defence
86
Body Balance
77
Stamina
72
Top Speed
69
Acceleration
73
Response
68
Agility
65
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
80
Shot Power
60
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
55
Swerve
80
Header
77
Jump
67
Technique
61
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Keller |
|---|---|
| ID | 4645 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
