69 Kemal PES 2008
| Name | Kemal |
|---|---|
| ID | 4575 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Fenerbahçe Sk |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
68
Defence
70
Body Balance
83
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
75
Response
78
Agility
72
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
77
Shot Power
65
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
75
Jump
74
Technique
65
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Kemal |
|---|---|
| ID | 4575 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Fenerbahçe Sk |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
