69 Khabotsamov PES 2010
| Name | Khabotsamov |
|---|---|
| ID | 54120 |
| Nationality | Russia |
| Club | Alashergokh F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
58
Defence
74
Body Balance
82
Stamina
69
Top Speed
69
Acceleration
75
Response
68
Agility
72
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
73
Shot Power
65
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
64
Swerve
68
Header
72
Jump
76
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
1
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | Khabotsamov |
|---|---|
| ID | 54120 |
| Nationality | Russia |
| Club | Alashergokh F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
