71 Khanun PES 2010
| Name | Khanun |
|---|---|
| ID | 105465 |
| Real ID | 39929 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
85
Body Balance
59
Stamina
55
Top Speed
52
Acceleration
79
Response
52
Agility
54
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
50
Long Pass Speed
46
Shot Accuracy
75
Shot Power
43
Shot Technique
51
Free Kick Accuracy
48
Swerve
45
Header
73
Jump
61
Technique
54
Aggression
56
Mentality
75
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Khanun |
|---|---|
| ID | 105465 |
| Real ID | 39929 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
