71 Khenash (S. Khedira) PES 2010
| Name | Khenash |
|---|---|
| Real Name | S. Khedira |
| Full Name | Sami Khedira |
| ID | 105883 |
| Real ID | 40347 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
62
Defence
83
Body Balance
86
Stamina
79
Top Speed
76
Acceleration
80
Response
75
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
80
Shot Power
74
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
73
Jump
76
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Khenash |
|---|---|
| Real Name | S. Khedira |
| Full Name | Sami Khedira |
| ID | 105883 |
| Real ID | 40347 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
