65 Kial PES 2010
| Name | Kial |
|---|---|
| Full Name | Beram Kayal |
| ID | 36431 |
| Nationality | Israel |
| Club | Free Agent |
| National Team | Israel |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
63
Defence
75
Body Balance
81
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
74
Agility
70
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
63
Swerve
66
Header
75
Jump
73
Technique
66
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Kial |
|---|---|
| Full Name | Beram Kayal |
| ID | 36431 |
| Nationality | Israel |
| Club | Free Agent |
| National Team | Israel |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
