71 Kightly PES 2010
| Name | Kightly |
|---|---|
| Full Name | Michael Kightly |
| ID | 39239 |
| Nationality | England |
| Club | Wolves |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
40
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
84
Top Speed
85
Acceleration
74
Response
85
Agility
82
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
76
Shot Power
73
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
63
Header
70
Jump
80
Technique
80
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Kightly |
|---|---|
| Full Name | Michael Kightly |
| ID | 39239 |
| Nationality | England |
| Club | Wolves |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
