77 Kinský PES 2008
| Name | Kinský |
|---|---|
| ID | 3922 |
| Nationality | Czechia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
40
Attack
78
Defence
81
Body Balance
66
Stamina
61
Top Speed
68
Acceleration
86
Response
68
Agility
52
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
50
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
83
Shot Power
42
Shot Technique
44
Free Kick Accuracy
41
Swerve
43
Header
86
Jump
52
Technique
59
Aggression
70
Mentality
79
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Kinský |
|---|---|
| ID | 3922 |
| Nationality | Czechia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 83kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
