74 Kirev PES 2010
| Name | Kirev |
|---|---|
| ID | 40245 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
84
Body Balance
56
Stamina
64
Top Speed
66
Acceleration
80
Response
66
Agility
53
Dribble Accuracy
54
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
61
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
76
Jump
54
Technique
60
Aggression
66
Mentality
76
GK Skills
62
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Kirev |
|---|---|
| ID | 40245 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 31 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
