73 Kislanic PES 2008
| Name | Kislanic |
|---|---|
| ID | 69997 |
| Real ID | 4461 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
82
Defence
85
Body Balance
81
Stamina
83
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
66
Agility
66
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
85
Shot Power
72
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
80
Swerve
84
Header
87
Jump
69
Technique
80
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Kislanic |
|---|---|
| ID | 69997 |
| Real ID | 4461 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 191cm |
| Weight | 85kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
