74 Klaus PES 2010
| Name | Klaus |
|---|---|
| ID | 40420 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
78
Body Balance
60
Stamina
70
Top Speed
73
Acceleration
81
Response
70
Agility
53
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
74
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
79
Jump
50
Technique
58
Aggression
65
Mentality
77
GK Skills
62
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Klaus |
|---|---|
| ID | 40420 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Basel 1893 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
