74 Kleber Pereira PES 2010
| Name | Kleber Pereira |
|---|---|
| ID | 41077 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
32
Defence
81
Body Balance
71
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
70
Agility
74
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
78
Shot Power
83
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
84
Header
73
Jump
80
Technique
82
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
- Post Player
| Name | Kleber Pereira |
|---|---|
| ID | 41077 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
