78 Kleberson PES 2010
| Name | Kleberson |
|---|---|
| ID | 3874 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 64kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
64
Defence
70
Body Balance
85
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
77
Response
82
Agility
81
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
79
Shot Power
67
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
70
Header
77
Jump
85
Technique
70
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Playmaking
- Centre
| Name | Kleberson |
|---|---|
| ID | 3874 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 64kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
