78 Klisratz PES 2008
| Name | Klisratz |
|---|---|
| ID | 71911 |
| Real ID | 6375 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
40
Defence
86
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
71
Acceleration
82
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
78
Shot Power
83
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
58
Swerve
89
Header
79
Jump
80
Technique
85
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Klisratz |
|---|---|
| ID | 71911 |
| Real ID | 6375 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
