85 Klose PES 2010
| Name | Klose |
|---|---|
| Full Name | Miroslav Klose |
| ID | 2674 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
87
Attack
43
Defence
80
Body Balance
81
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
87
Response
83
Agility
82
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
80
Shot Power
86
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
60
Swerve
94
Header
95
Jump
82
Technique
82
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition
Skills
- Positioning
- Scoring
| Name | Klose |
|---|---|
| Full Name | Miroslav Klose |
| ID | 2674 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 81kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
