72 Knight PES 2008
| Name | Knight |
|---|---|
| ID | 30335 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
72
Defence
77
Body Balance
65
Stamina
58
Top Speed
68
Acceleration
80
Response
67
Agility
51
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
47
Long Pass Accuracy
53
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
76
Shot Power
42
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
43
Swerve
40
Header
77
Jump
46
Technique
60
Aggression
64
Mentality
75
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Knight |
|---|---|
| ID | 30335 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 32 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
