72 Kobaura (Korbi) PES 2010
| Name | Kobaura |
|---|---|
| Real Name | Korbi |
| ID | 105470 |
| Real ID | 39934 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
70
Defence
75
Body Balance
87
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
80
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
77
Swerve
68
Header
76
Jump
72
Technique
69
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition
Skills
- S08 Slide Tackle
| Name | Kobaura |
|---|---|
| Real Name | Korbi |
| ID | 105470 |
| Real ID | 39934 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
