85 Koethla PES 2009
| Name | Koethla |
|---|---|
| ID | 100130 |
| Real ID | 34594 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
88
Defence
84
Body Balance
60
Stamina
65
Top Speed
68
Acceleration
90
Response
67
Agility
53
Dribble Accuracy
56
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
79
Shot Power
43
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
53
Swerve
52
Header
71
Jump
55
Technique
54
Aggression
77
Mentality
92
GK Skills
74
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- 1-on-1 Stopper
| Name | Koethla |
|---|---|
| ID | 100130 |
| Real ID | 34594 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players