55 Kolehmainen PES 2009
| Name | Kolehmainen |
|---|---|
| ID | 35066 |
| Nationality | Finland |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
65
Defence
71
Body Balance
71
Stamina
73
Top Speed
70
Acceleration
70
Response
72
Agility
65
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
77
Shot Power
53
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
75
Jump
68
Technique
50
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Kolehmainen |
|---|---|
| ID | 35066 |
| Nationality | Finland |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
