81 Koller PES 2009
| Name | Koller |
|---|---|
| ID | 993 |
| Nationality | Czech |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 202cm |
| Weight | 100kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
45
Defence
95
Body Balance
77
Stamina
69
Top Speed
63
Acceleration
80
Response
62
Agility
79
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
84
Shot Power
83
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
75
Swerve
84
Header
66
Jump
84
Technique
70
Aggression
74
Mentality
55
GK Skills
85
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Post Player
- Defensive Positioning
- Centre
- One-Touch Pass
- Outside of the Boot
| Name | Koller |
|---|---|
| ID | 993 |
| Nationality | Czech |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 202cm |
| Weight | 100kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
