68 Kolodziejczak PES 2009
| Name | Kolodziejczak |
|---|---|
| Full Name | Timothée Kolodziejczak |
| ID | 38701 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
59
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
66
Response
72
Agility
77
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
55
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
51
Swerve
68
Header
72
Jump
70
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Kolodziejczak |
|---|---|
| Full Name | Timothée Kolodziejczak |
| ID | 38701 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
